ludzie z pasją

Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi

Dziś chciałabym opowiedzieć Wam o naszej wspólnej znajomej – mojej i męża. O osobie pełnej pasji, radości i chęci życia.  

Nie wiem od kiedy znam Agnieszkę. Pracowała z moim mężem i często o niej słyszałam, aż nadszedł czas, że poznałyśmy się osobiście. Agnieszka jest dla mnie osobą pełną pasji, ogromnej energii, chęci do działania. Uwielbia góry, była wolontariuszką Światowych Dni Młodzieży. Zawodowo jest naukowcem, nauczycielem, trenerem szkoleń informatycznych, a także w specjalistą zakresie ICT i e-learningu.

Chciałabym pokazać Wam, że wokół nas jest wiele osób żyjących pasją.

Portugalia

Nie zawsze pasja była w jej życiu. Poszukiwania rozpoczęła w wieku 26 lat, gdy lekarze w gliwickim Instytucie Onkologii wykryli u niej nowotwór tarczycy, był rok 2002 świadomość jaka wtedy panowała w społeczeństwie była taka że rak=śmierć, tak samo myślała przez parę miesięcy, wtedy to brzmiało jak wyrok. Była u progu życia, skończyła studia matematyczne zaczęła pracować w jednej z katowickich szkół średnich.

Zmagała się w tamtym czasie z wszystkimi emocjami chorej na raka osoby: strachem, niepewnością jak będzie i radością z dobrych wyników. Mimo to rodziła się na nowo, cieszyła się ze wszystkiego, z każdej drobnej rzeczy, z tego że otaczają ją cudowni ludzie i przyjaciele. Zaczęła  odkrywać Siebie jakby na nowo: co lubi, co ją interesuje, co sprawia Jej przyjemność i radość.

Zajęło jej to wiele lat, dzięki czemu jest SILNĄ kobietą, pełną pasji, którą dzisiaj znam.

Uwielbia góry, jest członkiem Klubu Zdobywców Korony Gór Polskich, ma za sobą 6 polskich szczytów zdobytych w tym próbę wejścia na Rysy, czy nocne wejście na Synaj w Egipcie aby podziwiać rankiem cudowny wschód słońca.

Rysy2

Synaj

Ma sobą udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbyła się w 2016 roku i 40 kilometrowy odcinek przemierzony w jedną noc górskimi szlakami.

Ma również marzenia. Takie jak udział w Camino de Santiago czy zdobycie masywu Olimp w Grecji. Znając Jej motywacje jestem pewna, że zrealizowanie tych marzeń to tylko kwestia czasu. Wiem, że tego dokona.

Co Jej daje chodzenie po górach?  Sama odpowiada na to pytanie.

„Jest to dla mnie fantastyczny sposób na ładowanie baterii, odreagowanie stresów codziennych, podczas zachwytów górską przyrodą. Kamienie, obolałe mięśnie, deszcz, błoto, ale człowiek idzie, idzie bo chce zrealizować plan, cel, dowieść że potrafi, chce poczuć swą siłę, po to żeby stanąć na szczycie i poczuć radość.  Gdy idę w grupie osób, góry uczą ją również współpracy w zespole, odpowiedzialności za drugiego człowieka.  Ale także góry uczą również tego, że jeśli nie zdobyłeś szczytu trzeba umieć przyjąć i taką możliwość i próbować jeszcze raz i jeszcze raz, jeśli tylko czujesz, że tego chcesz”.

Podróże, to następna Jej pasja. To była ogromna chęć zobaczenia za żywo co zna z książek telewizji czy Internetu. Z czasem odkryła również to co powiedziała kiedyś Martyna Wojciechowska:

Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki.”

Lista krajów które odwiedziła,  zjeździła wzdłuż i wszerz od małych miejscowości po metropolie jest bardzo duża, miedzy innymi Portugalia, Hiszpania, Francja. Gibraltar, Księstwo Monako, Chorwacja czy ostatnio podróż dookoła Włoch w dwa tygodnie.

Włochy

W tej niepozornej istocie jest ogromna odwaga, lubi próbować rzeczy których nie próbowała takich jakich np. lot szybowcem z lotniska Muchowiec w Katowicach, dzięki czemu przy podejmowaniu decyzji w życiu nie boi się ryzykować.

Szybowiec1

Kocha przebywać z ludźmi zarówno zawodowo jak i prywatnie – przez dwa lata była wolontariuszem Światowych Dni Młodzieży 2016, gdzie współpracowała jako lektor języka czeskiego w ramach inicjatywy Centrum Młodzieży i Ewangelizacji Archidiecezji Katowickiej, Fundacji Młodzi dla Młodych dotyczącej uczenia się języków obcych, a także wolontariuszem sekcji informacyjnej, podczas trwania Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 bezpośrednio w diecezjach. Przebywanie z młodymi ludźmi, optymistycznymi, pełnymi pozytywnej energii, sprawiało jej mnóstwo frajdy i radości.

ŚDM2016

ŚDM20161

Kocha teatr, film, muzykę, w dzieciństwie marzyła o szkole muzycznej, ale co to dla Niej, może je spełniać również: chodzi na musicale w Teatrze Roma w Warszawie, Teatrze Rozrywki w Chorzowie, czy będąc Event Managerem koncertu muzycznego Music for Hope.

Zawodowo po Swoich 30 urodzinach odważyła się na studia doktoranckie w Czechach, w języku czeskim, którego nie znała. Dzięki temu  poznała Siebie, swoje możliwości, mocne strony, Swoją waleczność i upartość w dążeniu do osiągnięcia założonego Sobie celu.

Ostrava promocja

Mogłabym tak pisać i pisać o Niej.

Każdy z Nas ma pasje, tylko powoli małymi krokami należy je odkryć, kształtuje ona naszą osobowość, sposób myślenia, a także nastawienie do innych ludzi, dzięki niej stajemy się kreatywniejsi. Może ona być doskonaleniem się w pewnej dziedzinie, może wiązać się z zarabianiem pieniędzy, ale głównym jej celem pozostaje zawsze przyjemność z jej realizacji.

Realizacja niektórych pasji wymaga udziału innych ludzi, uczymy się wiec odpowiedzialności za drugiego człowieka, budowania z nim relacji. Pasje uczą również tego, że jeśli coś się zaczęło to trzeba to skończyć. Czasem się nie obejdzie bez pewnych problemów lecz nie wolno się poddawać, trzeba się podnieść i próbować dalej.

Szukajcie swoich pasji, swojej drogi, zadawajcie sobie samym pytania: co lubię robić, jakie są moje marzenia, nie bójcie się próbować, a jak spróbujecie to napiszcie o tym, podzielcie się tym.

A może któraś z Was chciałaby napisać o Swojej pasji?

Reklamy

8 myśli na temat “Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s