ludzie z pasją · twórcze dusze

Twórcze dusze

Bo piękno jest wśród nas, piękno jest w nas, wystarczy umieć je dostrzegać.

Mogliście ostatnio zauważyć u mnie kilku gości, zakręconych pozytywnie i żyjących pasją – Ludzie z Pasją. Mam nadzieję, że jeszcze nie jeden raz będziecie mogli u mnie przeczytać o takich pasjonatach. Bo Oni ukazują, że warto coś robić, że warto odkryć w sobie pasje. Życie bez pasji jest jak nie przyprawione danie.

Najbliższe memu sercu jest scrapowanie i dlatego też postanowiłam ukazywać ludzi, którzy mnie inspirują i zachwycają tym co tworzą.

Kolejność jest przypadkowa. Nie prowadzę rankingu.

Na samym początku chciałabym Was zaprosić do Sylwii. Zwróciłam na nią uwagę, gdy dostałam się do DT GoScrap. Zamieniłyśmy kilka luźnych rozmów na priv. Sama ofiarowała mi pomoc w pewnej sprawie – a takich ludzi nie jest dużo. Najbardziej zachwyciły mnie Jej projekty 3D, ale Sylwia tworzy też inne piękne rzeczy. Oto kilka Jej prac:

1562

2581

24112

Kolejną osobą jest Wiola. Zachwyciła mnie Swoim albumem, który zrobiła dla Skarbnicy Pomysłów. Mogę się w niego wpatrywać i zachwycać. Tworzy również piękne mediowe prace, a ja uwielbiam mediowanie. Oto kilka prac Wioli:

ArtJournal_Babie _lato

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

I na samym końcu chciałabym Wam przedstawić kolejną Wiolę, która również zachwyciła mnie mediowaniem. Z Nią nie raz urządzamy pogawędki na priv i czasem mamy burzę mózgów co do naszej powstałej grupy na FB. A oto kilka prac Wioli:

IMG_6893

IMG_8346

IMG_8665

IMG_9070

Czyż nie zachwycające prace? A to tylko mała kropla w morzu osób, które chciałabym Wam pokazać.

Razem z Wiolą pod wpływem rozmowy postanowiłyśmy założyć na FB grupę twórczych ludzi – KOMENTARZ PRZY KAWCE. Chodzi w niej nie tylko o odwiedzanie się i zostawianie dobrego słowa na blogach/fp, ale jesteśmy po to, aby się wspierać bez krytyki.

Bo tak naprawdę nie każdemu podoba się wszystko. Każdy ma jakieś upodobania, ulubione kolory, potrawy, rzeczy, które niekoniecznie muszą się wszystkim podobać.

Niestety nie raz spotkałam się z zazdrością, zawiścią, wyśmiewaniem czyichś prac. Przykre to jest. W gronie ludzi, którzy tworzą piękno na swój sposób, prosto z serca czasem znajduje się tyle jadu. Wiem, że są to sporadyczne przypadki, ale co jakiś czas pojawiają się. Staram się w każdej pracy, która niekoniecznie jest w moim guście, znaleźć coś co mi się podoba.

Kolejną rzeczą, która ostatnio wypływa to kopiowanie prac, ba nawet zabranie czyjegoś zdjęcia i wklejenia jako moja praca. Przykre to jest. Jeżeli chciałam się zainspirować czyjąś pracą to zawsze pytałam autora o zgodę i oczywiście zalinkowałam źródło. Zdarzają się przecież lifty czyichś prac. Jednak czasem zdarza się, że pewne prace są już tak „oklepane”, że trudno nie zrobić podobnej, nawet nie będąc świadomym tego. Wcale nie zdziwiłabym się, gdyby ktoś nie stwierdził u mnie, że w moich kilkuset pracach znalazła się prawie identyczna praca i że ja jestem taka i owaka, jak mogłam ukraść pomysł…

Czasem mam ochotę krzyknąć STOP…

DSC_0107

Stop mowie nienawiści, stop wyśmiewaniom innych, stop zabieraniu innych prac i ukazywaniu jako swoje, stop… – i tu każdy może sobie coś dopisać.

I tym oto akcentem kończę swój dzień i życzę Wam miłej nocy.

Reklamy

19 myśli na temat “Twórcze dusze

 1. Racja. Każdy ma swój gust i swoją estetykę. Nie znaczy to, że jego prace nie są piękne.
  Na spotkaniach twórczych często mówię koleżankom, że ich prace nie są w moim stylu, ale są piękne.
  I taka różnorodność jest fajna i bardzo inspirująca.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Bardzo lubię oglądać prace innych, poznaję nowe osoby i ich twórczość, znajduję inspirację do tworzenia, poznaję czasem nowe techniki, to świetna sprawa 🙂
  A kopiowanie niestety było zawsze, mam wrażenie, że teraz jest więcej nowych osób w naszym środowisku, które traktują wszystko, co jest w internecie, jako niczyją własność 😦
  Wesołych Świąt 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 3. Dziękuję i cieszę się bardzo, że moje prace wpadły Ci w oko:) Wydawałoby się, że wśród osób, które tworzą, są wrażliwsze, dostrzegają nieco więcej, sytuacje, o których piszesz nie mają prawa bytu…A jednak! Przykre to. Pozdrawiam serdecznie.

  Polubione przez 1 osoba

 4. jest różnica pomiędzy kopią a inspiracją, oglądam tyle prac w internecie że czasem jak mi się coś spodoba wpada mi pomysł jakbym to zrobiła inaczej, a rzeczywistośc jest taką że zawsze bedzie towarzyszyła nam zazdrość i nienawiść, niestety.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s